sklad tonery

Ako správne skladovať tonerové kazety

Tonerové kazety zvyčajne neexpirujú, ale ich správne skladovanie je nevyhnutnosťou.

Tonerové kazety je potrebné správne skladovať, aby sa znížilo riziko poškodenia a zabezpečil sa špičkový výkon. Pokiaľ ide o skladovanie tonerových kaziet, tri hlavné kritické oblasti sú svetlo, teplo a vlhkosť.

Svetlo odstraňuje fotosenzitívne vlastnosti kazety s tonerom.

Teplo môže spôsobiť roztavenie tonerového prášku vo vnútri kazety.

Vlhkosť zase môže spôsobiť zhlukovanie tonerového prášku.

Tipy na uskladnenie

  1. Skladujte pri izbovej teplote. Tonerové kazety by sa mali skladovať v miestnostiach s teplotou od 15 do 25 stupňov celzia. Čokoľvek nad, alebo pod touto teplotou je buď príliš studené, alebo príliš horúce.
  2. Tonerové kazety udržujte v suchu. Tonerové kazety nesmú byť nikdy vystavené vlhkosti v žiadnej forme. Vlhkosť je najčastejšou hrozbou skladovania, pokiaľ ide o vlhkosť. 50 % relatívna vlhkosť je ideálna na skladovanie tonerových kaziet. Vyhnite sa skladovaniu vo vlhkých pivniciach.
  3. Tonerové kazety uchovávajte v ich originálnom balení. Zaistite, aby tonerové kazety neboli nikdy vystavené prachu, alebo nečistotám.
  4. Chráňte pred priamym svetlom. Nevystavujte tonerové kazety slnečnému žiareniu ani inému jasnému osvetleniu. Pre istotu sa odporúča nechať svetlá v miestnosti, v ktorej sú uložené, vždy alebo čo najviac zhasnuté. Jednotky valca sú špecificky veľmi citlivé na svetlo, takže ak je vaša tonerová kazeta kombinovaná s valcom, je to obzvlášť dôležité.
  5. Vyhýbajte sa plynným čistiacim prostriedkom. Tonerové kazety neskladujte v skriniach alebo skrinkách v blízkosti plynných čistiacich prostriedkov, ako je napríklad čpavok.
Odoslaním formulára súhlasíte so spracovaním osobných údajov na marketingové účely.